FORUM Prawko.com.pl

wszystko o prawie jazdy
Teraz jest Wt, 02 wrz 2014, 11:06

Strefa czasowa: UTC + 2

Regulamin działu

Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 17 lut 2008, 23:35 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Witam. POMOCY!!!!! Czy jest jakis sprawdzony sposób na pokonanie łuku na placu manewrowym ???? Mój instruktor nie potrafi mi tego wyjasnic . Moze jakis szkic ,żeby to lepiej pojąć . Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 lut 2008, 23:37 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

jest już taki sam temat w dziale ogłoszenia!!! Najlepiej wyczuć samochód. To co to za instruktor który nie umie wytłumaczyć jak pokonać łuk!!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 18 lut 2008, 0:08 
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

to od czego masz instruktora ktoremu placisz gruba kase zeby takich zeczy na forum szukac bo on tego nie potrafi wytłumaczyć. Lepiej zmień instruktora

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 22 lut 2008, 23:36 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Mi instruktor pokazywał tak
Bo pewnie chodzi ci o łuk podczas cofania
Jeżdżę Yarisem i mi mówił tak:

Podczas cofania patrzysz na słupki
Widzisz :
1- Nic nie robisz
2 - 180 stopni kierownicą
3 - 180 stopni kierownica
potem tylko prostujesz ;]

Tytuł:
PostNapisane: So, 23 lut 2008, 11:56 
Instruktor
Instruktor

Są różne sposoby, aby pokonać pas ruchu.
Na początku dobrze się uczyć na wyczucie, aby poznać ten pas ruchu, a dopiero później ewentualnie schematy!
Bywają różne schematy w zależności od samochodu:( toyota, opel, fiat, itd...)
:wink:
Myśle, że najlepiej to wytłumaczy instruktor w samochodzie :!:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 0:32 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Lex napisał(a):

Widzisz :
1- Nic nie robisz

mnie tak samo uczył i wychodziło za każdym razem przy każdej prędkości
a uczyłem się na punto II bodajże, a jutro sobie przetestuje aveo i grande punto

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 9:25 
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

martinpl napisał(a):
Lex napisał(a):

Widzisz :
1- Nic nie robisz

mnie tak samo uczył i wychodziło za każdym razem przy każdej prędkości
a uczyłem się na punto II bodajże, a jutro sobie przetestuje aveo i grande punto

ja na poczatku nauki tak probowalam i nie czesto wychodzil mi ten luk :/
cwiczylam na pandzie i tez na takim bede zdawac, a na tym to najlepiej wychodzi jak zaczynam luk to troche przekrecam kierownice w prawo, potem czekam na 2-ga tyczke i rowno z moim prawym lusterkiem daje pelny obrot kierownica w prawo i potem czekam tylko az koncowa tyczka znajdzie sie na srodku mojej tylnej szyby i wtedy pelny obrot w lewo i tylko juz potem wyrownuje zeby nie najechac na linie ;)
byle mnie stres nie zzarl na egzaminie ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 9:34 
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

A ja Puncie mialam podobny sposób ale na Peugeocie przeszlam na prostszy gdy druga tyczka bedzie w polowie samochodu to pelny obrót i tyle pozniej juz tylko prostuje gdy zobacze na środku ostatni słupek

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 9:49 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

A nie wydaje wam się, że te wszystkie metody i schematy na łuk się trochę mijają z celem i ukazują po części ułomność metod szkolenia i egzaminowania z tego elementu? Przecież my się nie mamy nauczyć cofania licząc tyczki i robiąc ileś tam obrotów kierownicą. Tyczki na łuku mają być punktem odniesienia do wykonania manewru ale przecież w trakcie normalnej jazdy na mieście tyczek nie będzie i raczej nikt nie będzie ich ze sobą woził w bagażniku. Takie uczenie się pokonywania łuku schematem jest dobre na krótką metę tylko żeby zaliczyć plac na egzaminie. Znam wiele osób, które mają prawo jazdy od paru lat i cofanie po prostej to dla nich czarna magia a co dopiero po łuku.
Mój instruktor nie uczył mnie żadnych metod liczenia tyczek itp. i nie miałem problemu z łukiem. Po prostu na początku jeździłem sprawdzając oba lusterka, później tylna szyba + prawe lusterko i na koniec sama tylna szyba. I to wydaje mi się najbardziej sensowną metodą na dłuższą metę bo uczy wyobraźni przestrzennej i nie trzeba się uczyć tyczek na pamięć.
Jeśli się poświęci odpowiednią ilość czasu na naukę tego manewru i postara zachować spokój na egzaminie to nie powinno być z tym problemu.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 12:13 
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

W pełni się zgadzam. Im więcej osób się nauczy takimi schematami tym bardziej trzeba będzie się bać na mieście o swoje autko. To naprawdę nie jest trudne do ogarnięcia. Wystarczy zrobić kilka razy i się to czuje. Mam prawko od tygodnia i powiem wam, że manewry na mieście jakie się zdarzają na parkingach nie są takie proste jak się wydaje na początku. Lepiej się nauczcie bez liczenia obrotów kierownicą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 17:30 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Jeździłam na grande punto, a byłam uczona tak:
jazda do przodu .. Gdy lewe lusterko mija pierwszy slupek od lewej, to obrot kierownicy o 180 stopni, a nastepnie spokojnie prostowanie i wjazd na koperte.
Cofanie... Kiedy prawe lusterko mija 1 slupek od prawej obrot kierownicy o 180 stopni i pozniej prostowanie auta, tak mniej wiecej, na wyczucie:) mi zawsze wychodzilo :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 19:09 
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

gdyby to w ten sposob tlumaczyc ze to nie ma sensu to rownie dobrze mozna powiedziec ze uczenie na takim czy innym samochodzie nie ma sensu bo przeciez pozniej przesiadamy sie do swoich czesto duzo gorszych w manewrowaniu i cala nauka mija sie z celem. Ja chce tylko zwrocic uwage ze majac te tyczki traktujemy je jako jakies punkty odniesienia, ktorymi w pozneijszej jezdzie moze byc cokolwiek np tyl innego samochodu. Ja przykladowo wykonujac jakikolwiek manewr szukam takiego punktu po to by moc np odpowiednio dobrac odległośc i nie mowie tutaj o czysto schematycznym wykonywaniu manewru na pamiec tylko o wyczuciu pojazdu.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2008, 22:51 
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Może ty nie ale większość uczy się tylko tego schematu a jak trzeba później gdzieś cofnąć to jest problem

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 07 maja 2008, 16:22 
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

ja ostatnio sie przelamalam i pojechalam z mezem naszą bm-ką (Touring) na plac. Stękałam ze takim karawanem to nie mam co probowac
ale o dziwo calkiem dobrze mi sie robilo luk w kombi.
no i moglam olac te cale schemaciki pt jak zobaczych patyczek tu to krec 180 a jak tam to drugie 180 itp itd. jechalam na czuja i calkiem niezle mi szlo. A jak mi juz moj mężulek-rajdowiec mowi ze jest ok to musi byc ok :lol:

stwierdzilam ze jak naszym karawanem sie mieszcze to malutką Yariską tez dam rade :-)

24.10.2008 - ???????????

PostNapisane: Wt, 02 cze 2009, 7:50 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

nula napisał(a):
Witam. POMOCY!!!!! Czy jest jakis sprawdzony sposób na pokonanie łuku na placu manewrowym ???? Mój instruktor nie potrafi mi tego wyjasnic . Moze jakis szkic ,żeby to lepiej pojąć . Pozdrawiam

Ja jeżdżę Micrą. Instruktor mi powiedział, ze w prawym lusterku muszę cały czas linię widzieć i trzymać się mniej więcej pół metra od niej. I dziala. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 cze 2009, 15:54 
Moderator / Admin
Moderator / Admin

agusia_ok napisał(a):
gdyby to w ten sposob tlumaczyc ze to nie ma sensu to rownie dobrze mozna powiedziec ze uczenie na takim czy innym samochodzie nie ma sensu bo przeciez pozniej przesiadamy sie do swoich czesto duzo gorszych w manewrowaniu i cala nauka mija sie z celem.
A jazdy samochodem uczysz się na wyczucie, czy na sposób? Na wyczucie, dlatego też przesiadając się na inne auto musisz tylko chwilę się przyzwyczaić. Tak samo jest z łukiem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 cze 2009, 17:15 
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Dla mnie łuk był najgorszą rzecza do zrobienia na egzaminie.. ; |
I zrobiłam go na sposób,żeby ze stresu czegoś nie zawalić.. Jak już wyjechałam na miasto,trochę sie wyluzowałam.. ; D
Łuk robiłam na sposób..natomiast reszta na wyczucie.. ; >

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 cze 2009, 19:44 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Tak naprawdę jazda po łuku na egzaminie ma niewiele wspólnego z jazdą po mieście gdziekolwiek, nawet na parkingu. Mam pytanie do tych, co łuk robili na tzw wyczucie- kto z was podczas parkowania na mieście nie zatrzymał się ani razu w trakcie, czy nie skorygował swojego toru ruchu? Ja jeżdżę od pół roku własnym autem, parkuję wszędzie różnymi sposobami (przodem, tyłem, równolegle). Potrafię jeździć zarówno do przodu jak i do tyłu. Łuk robiłam na sposób i według mnie było to najgłupsze zadanie, które nie ma najmniejszego zastosowania w praktyce.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 cze 2009, 20:56 
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

panterka napisał(a):
Tak naprawdę jazda po łuku na egzaminie ma niewiele wspólnego z jazdą po mieście gdziekolwiek, nawet na parkingu. Mam pytanie do tych, co łuk robili na tzw wyczucie- kto z was podczas parkowania na mieście nie zatrzymał się ani razu w trakcie, czy nie skorygował swojego toru ruchu? Ja jeżdżę od pół roku własnym autem, parkuję wszędzie różnymi sposobami (przodem, tyłem, równolegle). Potrafię jeździć zarówno do przodu jak i do tyłu. Łuk robiłam na sposób i według mnie było to najgłupsze zadanie, które nie ma najmniejszego zastosowania w praktyce.

Pewnie że nie - kto by się tam uczył jazdy prosto i skręcania - zupełnie nieprzydatne umiejętności w praktyce

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

When your chewin on lifes gristle
Don't grumble, give a whistle
And this'll help things turn out for the best

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 02 cze 2009, 21:12 
Pędzi prosto
Pędzi prosto

według mnie w głównej mierze powinni uczyć jak wyjść z poślizgów itp.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2