Kursanci szukają dobrych instruktorów!

Wyszukiwarka instruktorów na naszym portalu cieszy się dużo większym zainteresowaniem wśród kursantów niż wyszukiwarka Ośrodków Szkolenia Kierowców. Dlaczego? Zapytaliśmy kilku właścicieli Szkól jazdy co o tym sądzą.

prawko.com.pl

Nie ma co się dziwić! – mówi jeden w właścicieli szkół jazdy ze Słupska. W większości Szkół jazdy dochodzi do małej rotacji instruktorów, najlepsi instruktorzy odchodzą z branży, a w ich miejsce przyjmowani są „tańsi”. Wiąże się to z coraz tańszymi kursami na prawo jazdy, a co za tym idzie, mniejszym wynagrodzeniem dla instruktorów nauki jazdy. W branży zostają tylko Ci instruktorzy, którzy uczą z pasją i tradycją oraz Ci, którzy „nie chcą, ale muszą”. Część instruktorów, gdy już skończy się im tani ZUS, zaczynają szukać innej pracy. Inni przechodzą z działalności gospodarczej na umowę o dzieło (tylko żeby przetrwać). Jest również grupa instruktorów, którzy godzą się pracować za małe stawki, ponieważ dostali dofinansowanie z Urzędu Pracy na zdobycie nowego zawodu i muszą pracować, gdyż w przeciwnym wypadku musieli by całe dofinansowanie oddać.

I od tego się wszystko zaczęło – mówi jeden z właścicieli Gdańskich szkół jazdy. Instruktorzy zaczęli godzić się pracować za małe stawki. Mamy za dużo instruktorów. Jeżeli mamy szkolić na wysokim poziomie to instruktor musi dobrze zarabiać! Nie potrzebne nam jest sztuczne zapychanie rynku nowymi instruktorami. I teraz jeszcze jak od nowego roku wejdzie VAT, z którego będą zwolnione ośrodki o małym obrocie. To już w ogóle szkolenie kierowców w Polsce będzie na coraz niższym poziomie.I wtedy ktoś powie: jak Wy uczycie jeździć...

Prawko.com.pl

Skomentuj na Facebooku

Znajdź OSK

Znajdź OSK

Prawo jazdy - testy

Testy na prawo jazdy

Internautów online

Odwiedza nas 351 gości oraz 0 użytkowników.